Управління освіти і науки

Волинської обласної державної адміністрації

Головна E Новини освіти E Як відновлювати і розвивати позашкільну освіту в Україні?

Як відновлювати і розвивати позашкільну освіту в Україні?

П’ятниця, 5 Липня, 2024 | Новини освіти

Про це говорили на стратегічній сесії «Стратегічні пріоритети відновлення та розвитку позашкільної освіти: регіональний та місцевий вимір», яка пройшла 2 липня у Києві. 📚. Захід був організований Міністерство освіти і науки України за підтримки Швейцарсько-український проєкт DECIDE. Команда експертів Проєкту проводить Дослідження стану позашкільної освіти в територіальних громадах України 🤝.

Зустріч зібрала понад 50 учасників, серед яких — очільники МОН, експерти, представники громадських організацій, державних та обласних центрів системи позашкільної освіти, а також голови територіальних громад, керівники відділів освіти. Ключова тема обговорення — відновлення і розвиток позашкільної освіти України 🌍.

Основні завдання в цій сфері, які сьогодні ставить перед собою уряд, окреслили Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий та перший заступник міністра освіти та науки України Євген Кудрявець. Про питання законодавчого забезпечення говорив голова підкомітету Комітету ВРУ з питань освіти науки та інновацій Грищук Рома.

Менеджерка Швейцарсько-українського проєкту

DECIDE Валентина Полторак підкреслила важливість проведення ґрунтовного дослідження реального стану позашкілля у громадах 🎤.

Що було на порядку денному стратегічної сесії? 🤔

✅ Візія майбутнього позашкілля: Євген Кудрявець представив концептуальне бачення напрямків розвитку галузі 🔭.

✅ Аналіз стану позашкільної освіти у територіальних громадах: Валентина Полторак презентувала напрями аналітичного дослідження та основні результати опитування, яке охопило понад 41600 учасників освітнього процесу з 250 територіальних громад 🏘️ Опитування провели спільно з Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад

✅ Надія Балабуст, національна експертка проєкту DECIDE, представила детальний аналіз поточного стану позашкільної освіти, висвітливши як проблеми, так і можливості для зростання 📈.

Основні висновки за результатами проведеного опитування:

📊 Загальними проблемами у позашкільній освіті більшість респондентів назвали низькі зарплати педагогів (74,4%), неналежне фінансування (71%) та нестачу педагогічних кадрів (48%).

📊Більшість батьків (94,1%) та учнів (82,4%) задоволені якістю освітніх послуг.

📊Найпопулярнішими напрямами позашкільної освіти є художньо-естетичний (62%) та фізкультурно-спортивний (19,5%).

📊 Учні та батьки виявляють значний інтерес до гуртків, пов’язаних з сучасними технологіями (25,1% – 52,4%) — програмування, робототехніки, 3D-моделювання, вебдизайну, кібербезпеки, блогінгу, SMM.

📊Значна частина батьків (52,2%) та учнів (44,5%) вважають, що знання, отримані на гуртках, регулярно використовуються у навчанні та повсякденному житті.

📊 Загалом доступність позашкільної освіти оцінюється респондентами позитивно (45,6%), але також кажуть про проблеми з кількістю місць у популярних гуртках. Водночас 14% із 250 опитаних територіальних громад мають охоплення дітей позашкільною освітою менш як 10%, 56 (30%) сільських територіальних громад не мають закладів позашкільної освіти взагалі.

📊 Пріоритетними напрямками змін у системі позашкілля респонденти вважають збільшення бюджетних асигнувань (81%), підвищення престижу професії педагога (65,6%), модернізацію та оснащення закладів (80%), розширення напрямів гурткової роботи (55,1%).

📊 На думку респондентів, приватні заклади та установи, що надають послуги із позашкільної освіти, відіграють важливу роль у розширенні можливостей для дітей та молоді, доповнюючи пропозиції комунальних закладів. Проте, необхідно забезпечити контроль за якістю освітніх послуг, що надаються приватними закладами, та створити умови для здорової конкуренції.

Учасники також активно дискутували в групах, працювали зі SWOT-аналізом, щоб визначити сильні та слабкі сторони, можливості та загрози для позашкілля з погляду різних стейкхолдерів 🌐. Також було здійснено SWOT-аналіз фінансування галузі, що дозволило виявити ключові точки впливу та поділитися ідеями 💡.

Ця стратегічна сесія стала ще одним важливим кроком у визначенні та плануванні стратегічних пріоритетів розвитку позашкільної освіти в Україні.

🇨🇭🇺🇦 Проєкт DECIDE впроваджується ГО DOCCU та PHZH International Projects in Education за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні

Джерело: Facebook

Loading

Поділитися:

Generic selectors
Exact matches only
Пошук по заголовку
Пошук по змісту
Post Type Selectors

Понеділок
Вівторок
Середа
Четвер
П’ятниця
Субота
Неділя
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3