Управління освіти і науки

Волинської обласної державної адміністрації

Головна E Новини освіти E Волинь розробляє план реалізації Стратегії забезпечення права дітей на зростання в сім’ї

Волинь розробляє план реалізації Стратегії забезпечення права дітей на зростання в сім’ї

Вівторок, 24 Грудня, 2024 | Новини освіти

В ОВА обговорили підготовку Регіонального плану заходів для забезпечення права дітей на зростання в сім’ї. У нараді взяли участь керівники профільних служб та представники волинських громад, які долучились онлайн. Обговорення під керівництвом заступника очільника області Тараса Шкітера стосувалося соціальних пріоритетів волинських громад.

26 листопада Уряд схвалив Стратегію забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні та затвердив план заходів на 2024-2026 роки. Волинь однією з перших областей зініціювала розробку обласного плану для реалізації цієї Стратегії.

Як відзначив Тарас Шкітер, процес формування плану і впровадження обласних заходів буде здійснюватися спільно з представниками громад:

«Ми маємо розробити реалістичний план дій, що враховує потреби кожної громади, і на практиці забезпечити виконання усіх важливих етапів Стратегії. Тож ми обговорюємо ключові компоненти, що стануть основою цього плану».

Голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей КМУ Ірина Тулякова також наголосила, що документ має бути орієнтованим на потреби кожної громади.

«Практично пропишіть усі свої задачі – те, що ви насправді вважаєте за необхідне зробити і яка потрібна підтримка. Ми готові залучати ресурси під ваші конкретні завдання. Будь-який з напрямків Стратегії є для нас пріоритетним і ми готові бути помічними в його реалізації», – зазначила Ірина Тулякова.

В ході наради фахівці визначили основні напрямки роботи, зокрема їх озвучив заступник голови ОДА Тарас Шкітер:

🔹розширення спектру соціальних послуг для сімей з дітьми в громадах

🔹пріоритетність сімейного виховання дітей, які втратили піклування батьків

🔹запобігання розлученню з батьками та створення умов для повернення дітей з інтернатів у сім’ї

🔹створення у громадах сімей патронатних вихователів

🔹комунікативна кампанія усиновлення, розвитку сімейних форм виховання для дітей, які втратили піклування батьків, розвитку соціальних послуг для сімей з дітьми

🔹кадрове забезпечення (фахівці із соціальної роботи та працівники служб у справах дітей у громадах).

Директорка обласного департаменту соціальної та ветеранської політики Оксана Гобод наголосила, що важливо оцінювати реальні потреби населення у соціальних послугах. Особливо тих, які повинні надаватись сім’ям з дітьми, дітям з інвалідністю. Роботу щодо оцінки потреби у соціальних послугах зобов’язана провести кожна громада.

Також вона повідомила, що Міністерство соціальної політики ініціює наступного року підтримку запровадження ряду соціальних послуг сім’ям з дітьми, які будуть фінансуватись з державного бюджету, як-от:

🔹денний догляд дітей з інвалідністю

🔹послуга відпочинку батькам, діти яких потребують особливої уваги (відзначимо, що саме цю послугу не декларувала жодна із громад, хоча потреба така є)

🔹створення Центрів життєстійкості у громадах для надання сім’ям з дітьми психосоціальної підтримки

🔹послуга раннього втручання (як профілактика інвалідизації дитини).

Начальниця обласної служби у справах дітей Алла Онищук підтримала колегу, що над реалізацією озвучених соцпослуг планують активно працювати профільні структури Волині, координуючи зусилля з громадами.

Також вона розповіла про результати роботи над забезпеченням сімейних форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, на сьогодні в області в мережі інституцій виховується лише 34 дитини-сироти. «Але з іншого боку – це ще 34 дитини, яким нам необхідно знайти сім’ю», – наголосила Алла Онищук.

Крім того, йшлось про допомогу у створенні дитячих будинків сімейного типу. Часто в громадах звучить запит від сім’ї на створення ДБСТ та не вистачає житлової площі під ці потреби. Тому представників громад закликали подавати заявки на Мінсоцполітики, аби в державному бюджеті заклали кошти на придбання житла для новостворених ДБСТ.

«Сирітство – це не стала величина. Сьогодні це 34 дитини, а завтра закінчаться судові позови і з’явиться значно більше дітей, які потребуватимуть влаштування».

Якщо говорити у розрізі волинських громад, то на території Поромівської, завдяки створенню дитячих будинків сімейного типу, проживає в шість разів більше дітей-сиріт, аніж походить з цієї громади. Водночас у деяких ТГ прийомні сім’ї чи ДБСТ відсутні. Також лише чотири громади області запровадили патронатні сім’ї, так звані родини «швидкого реагування», які здатні прихистити дітей, вилучених із небезпечних обставин.

Підтримка сімей з дітьми – не лише соціальні питання. Це комплексна допомога, яка включає освітні й медичні послуги, про які говорили представники управлінь охорони здоров’я та освіти.

Регіональний координатор Координаційного центру з розвитку сімейних форм виховання та догляду дітей Наталія Ляшук презентувала стратегічні цілі обласного плану та його структуру. Фахівець надала рекомендації громадам із підготовки власних завдань та пропозицій.

Таким чином зустріч поклала початок спільної роботи обласної влади, профільних служб та органів місцевого самоврядування над ефективною реалізацією державної Стратегії в інтересах дітей.

Департамент соціальної та ветеранської політики Волинської ОДА

Управління освіти і науки Волинської ОДА

Управління охорони здоров’я Волинської ОДА

Поромівська територіальна громада – Офіційна сторінка

Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей

Джерело: Facebook

Loading

Поділитися:

Generic selectors
Exact matches only
Пошук по заголовку
Пошук по змісту
Post Type Selectors

Понеділок
Вівторок
Середа
Четвер
П’ятниця
Субота
Неділя
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6