27 лютого у Волинському національному університеті імені Лесі Українки відбулося розширене засідання колегії управління освіти і науки Волинської ОДА. Освітянська спільнота області підбила підсумки роботи у 2024 році та окреслила ключові завдання на 2025-й.
Серед учасників заходу:
члени колегії управління освіти і науки Волинської ОДА;
керівники місцевих органів управління освітою, представники профспілок та освітянських установ;
директори шкіл, закладів позашкільної, професійної, фахової передвищої та вищої освіти;
представники Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти;
запрошені гості, серед яких:
Наталія Янко − головний державний санітарний лікар Волинської області, генеральний директор державної установи «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», Юлія Спас − представник Уповноваженого у Волинській області Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Інна Остапович − начальник сектору ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Волинській області, Євген Сивопляс − голова ГО “Зруш скелю”, Віта Прокопчук − начальник управління з питань ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації, Ігор Буренко − т. в. о директора комунального закладу «Волинський обласний центр підготовки населення до національного спротиву», Анастасія Ойович − педагог, коуч-консультант, керівник жіночого руху «ЛедіS» та інші.
З вітальним словом до освітян звернулися:
Юрій Поліщук, перший заступник голови Волинської обласної ради, який наголосив на важливості розвитку сучасної освіти, що формує не лише компетентного, а й сильного, відповідального громадянина.
Тарас Шкітер, заступник голови Волинської ОДА, підкреслив необхідність ефективної співпраці між освітянами, владою та громадськістю задля створення адаптивної, безпечної та інноваційної системи освіти.
Начальниця управління освіти і науки Волинської ОДА Наталія Матвіюк презентувала досягнення освітньої галузі області та окреслила подальші кроки. «Освіта Волині – це не лише цифри та показники, а передусім люди: учителі, вихователі, викладачі, управлінці, які щодня формують майбутнє нашої країни. 2024 рік став роком випробувань і водночас потужного розвитку. Ми змогли зберегти стабільність освітнього процесу та створити умови для його подальшого вдосконалення», – наголосила Наталія Матвіюк.
Заступники начальника управління освіти і науки Волинської ОДА також поділилися своїми враженнями:
«Попри складні реалії, ми впевнено рухаємося вперед, забезпечуючи якісну освіту для дітей Волині. Особливо важливо, що у 2025 році держава передбачила значне фінансування для освітньої галузі області», – наголосив Олександр Ткачук.
«Безпека, якість освіти та інновації – три головні складові, на яких базується наша подальша робота. Завдяки спільним зусиллям освітянської спільноти ми реалізуємо важливі проєкти для майбутнього наших дітей», – зазначила Наталія Даньків.
Основні акценти засідання:
підсумки діяльності закладів освіти області у 2024 році;
розвиток професійної освіти та підвищення кваліфікації педагогів;
забезпечення безпеки та безбар’єрності у закладах освіти;
соціальна інтеграція ветеранів через освіту;
оновлення матеріально-технічної бази та забезпечення доступності освіти.
Нагородження освітян
За вагомий внесок у розвиток освіти Волині були відзначені:
Ольга Богданович, методистка Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти – нагороджена нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» Міністерства освіти і науки України;
Андрій Колоск, керівник гуртків Волинського обласного еколого-натуралістичного центру – отримав Подяку Міністерства освіти і науки України;
Володимир Шмігель, директор ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури» – нагороджений Почесною грамотою Волинської ОДА;
Віталій Бондар, директор департаменту освіти Луцької міської ради – відзначений Подякою голови обласної ради.
Спортивні досягнення школярів
У межах засідання підбито підсумки ХХ Спортивних ігор школярів Волині, у яких взяли участь близько 50 тисяч учнів. Переможці отримали кубки та дипломи.
Підсумки колегії
Учасники підтримали рішення щодо подальших кроків у реалізації освітньої політики області. Запропоновані ініціативи спрямовані на покращення освітнього процесу, забезпечення якісного професійного розвитку педагогів, зміцнення безпеки у закладах освіти та інтеграцію інноваційних програм у навчальний процес.
Висловлюємо подяку всім учасникам засідання за плідну роботу та активну участь у формуванні майбутнього освіти Волині




































Джерело: Facebook