Управління освіти і науки

Волинської обласної державної адміністрації

Головна E Новини освіти E Стійкість одного – стійкість мільйонів: на Волині підсумували впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

Стійкість одного – стійкість мільйонів: на Волині підсумували впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

Субота, 12 Жовтня, 2024 | Новини освіти

У Всесвітній день психічного здоров’я, 10 жовтня 2024 року, в Луцьку відбувся захід під гаслом «Стійкість одного – стійкість мільйонів».

«Ми велика команда, яка має налаштувати систему психологічної допомоги і підтримки у нашій області. Тут зібрані лідери думок, активностей та ідей. Хтось уже реалізував багато програм, хтось здійснює просвітницьку роботу, але всі ми у цій ниві робимо одне», – сказала регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Наталія Коструба.

Вона розповіла, що в області триває розробка Плану заходів з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.

«Це документ, яким ми спрямуємо нашу допомогу туди, де вона найбільше потрібна. Основні напрямки Плану – лідерство та координація, розвиток та збереження кадрового потенціалу, розвиток послуг та системи перенаправлення у громадах, промоція культури піклування про психічне здоров’я та антистигма», – додала Наталія Коструба.

Потому начальник відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України у Волинській області Наталія Водько, сімейний лікар Підгайцівського центру ПМСД Сергій Бранюк та директор ГО «Fox house» Ольга Шваліковська поділилися історіями успіху з розвитку ментального здоров’я та психосоціальної підтримки в регіоні.

Підсумки впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я в області оголосила Вікторія Андрійчук, консультант «Ти як?» у Володимирській громаді. Вона розповіла, що на Волині:

• працює чотири центри життєстійкості – у Луцьку, Нововолинську, с. Заріччя та с. Зимне Володимирського району;

• за 2023-2024 роках у закладах загальної середньої освіти проведено 4 872 групові заходи з ментального здоров’я та психосоціальної підтримки;

• впроваджується пілотний проект «Уроки щастя» у гімназії № 5 м. Ківерці;

• з січня 2024 року діє простір для терапії мистецтвом від ГО «Пятерня» у співпраці з фундацією допомоги захисникам України «ЛЕСЯ ЮА»;

• провели спортивні заходи разом із «Спорт для всіх» з метою підтримки фізичного та ментального здоров’я;

• відбулося 16 днів спільнодії за 2024 рік.

Також начальник управління охорони здоров’я ОДА Юрій Легкодух зазначив, що отримати психологічну підтримку можна у 30 закладах первинної ланки медичної допомоги області.

«За програмою mhGAP понад 700 сімейних лікарів та 1 000 медичних сестер пройшли навчання з ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги», – сказав Юрій Легкодух.

Окрім того, під час заходу відзначили найкращих провідників програми ментального здоров’я в області. Кого нагородили читайте тут: https://voladm.gov.ua/…/stiykist-odnogo-stiykist…/

Джерело: Facebook

Loading

Поділитися:

Generic selectors
Exact matches only
Пошук по заголовку
Пошук по змісту
Post Type Selectors

Понеділок
Вівторок
Середа
Четвер
П’ятниця
Субота
Неділя
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3