Управління освіти і науки

Волинської обласної державної адміністрації

Головна E Новини освіти E Стійкість одного – стійкість мільйонів: на Волині підсумували впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

Стійкість одного – стійкість мільйонів: на Волині підсумували впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

Субота, 12 Жовтня, 2024 | Новини освіти

У Всесвітній день психічного здоров’я, 10 жовтня 2024 року, в Луцьку відбувся захід під гаслом «Стійкість одного – стійкість мільйонів».

«Ми велика команда, яка має налаштувати систему психологічної допомоги і підтримки у нашій області. Тут зібрані лідери думок, активностей та ідей. Хтось уже реалізував багато програм, хтось здійснює просвітницьку роботу, але всі ми у цій ниві робимо одне», – сказала регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Наталія Коструба.

Вона розповіла, що в області триває розробка Плану заходів з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.

«Це документ, яким ми спрямуємо нашу допомогу туди, де вона найбільше потрібна. Основні напрямки Плану – лідерство та координація, розвиток та збереження кадрового потенціалу, розвиток послуг та системи перенаправлення у громадах, промоція культури піклування про психічне здоров’я та антистигма», – додала Наталія Коструба.

Потому начальник відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України у Волинській області Наталія Водько, сімейний лікар Підгайцівського центру ПМСД Сергій Бранюк та директор ГО «Fox house» Ольга Шваліковська поділилися історіями успіху з розвитку ментального здоров’я та психосоціальної підтримки в регіоні.

Підсумки впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я в області оголосила Вікторія Андрійчук, консультант «Ти як?» у Володимирській громаді. Вона розповіла, що на Волині:

• працює чотири центри життєстійкості – у Луцьку, Нововолинську, с. Заріччя та с. Зимне Володимирського району;

• за 2023-2024 роках у закладах загальної середньої освіти проведено 4 872 групові заходи з ментального здоров’я та психосоціальної підтримки;

• впроваджується пілотний проект «Уроки щастя» у гімназії № 5 м. Ківерці;

• з січня 2024 року діє простір для терапії мистецтвом від ГО «Пятерня» у співпраці з фундацією допомоги захисникам України «ЛЕСЯ ЮА»;

• провели спортивні заходи разом із «Спорт для всіх» з метою підтримки фізичного та ментального здоров’я;

• відбулося 16 днів спільнодії за 2024 рік.

Також начальник управління охорони здоров’я ОДА Юрій Легкодух зазначив, що отримати психологічну підтримку можна у 30 закладах первинної ланки медичної допомоги області.

«За програмою mhGAP понад 700 сімейних лікарів та 1 000 медичних сестер пройшли навчання з ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги», – сказав Юрій Легкодух.

Окрім того, під час заходу відзначили найкращих провідників програми ментального здоров’я в області. Кого нагородили читайте тут: https://voladm.gov.ua/…/stiykist-odnogo-stiykist…/

Джерело: Facebook

Loading

Поділитися:

Generic selectors
Exact matches only
Пошук по заголовку
Пошук по змісту
Post Type Selectors

Понеділок
Вівторок
Середа
Четвер
П’ятниця
Субота
Неділя
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1