Сьогодні, 11 жовтня 2024 року, в головній адмінбудівлі краю відбулося чергове засідання регіональної координаційної ради з питань гендерної політики, протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству.
Зустріч відбулася під керівництвом директорки департаменту соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації Оксани Гобод.
Серед питань, що обговорювали – проведення інформаційної кампанії до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Його щорічно відзначають 18 жовтня в країнах Європейського союзу та інших європейських державах.
Як зазначила начальниця відділу підтримки сімʼї, оздоровлення та відпочинку дітей департаменту соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації Яна Фурманюк, його мета – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.
«Ця проблема актуальна й для Волині. Так, лише цьогоріч сімом волинянам вже встановлено статус особи, що постраждали від торгівлі людьми. А загалом з 2015 року статус встановлено 60 жителям області», – розповіла Яна Фурманюк.
Тож впродовж тижня суб’єкти, що здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми, будуть проводити різноманітні заходи. Серед них: бесіди, тренінги, круглі столи, флеш-моби тощо.
Окрім того, відбулася презентація проєкту «Інформаційно-освітній безпековий простір хаб “Синя птаха”», який реалізується у співпраці з управлінням патрульної поліції у Волинській області ДПП.
Він передбачає проведення тренінгів, майстер класів, ігор, квестів серед підлітків, жінок, чоловіків різних вікових груп з питань, що охоплюють дієві практики щодо виявлення та реагування на гендерно-зумовлене насильство, формування культури безпеки та питань гендерної рівності, прав жінок і дівчат.
Довідково: Станом на 11 жовтня в області встановлено 60 статусів особи, яка постраждала від торгівлі людьми, з них: 30 осіб постраждали від трудової експлуатації, 16 – від сексуальної, 7 – військовополонені, 2 – «наркокур’єри», також втягнення у злочинну діяльність – 3 особи, жебрацтво – 1 особа та продаж дитини – 1 особа.
Джерело: Facebook