Своїм досвідом впровадження цифрових інструментів в освіті Україна поділилася на міжнародному рівні — Саміті майбутнього, у межах 79-ї Генасамблеї ООН, яка нині триває в Нью-Йорку.
Розповімо про декілька знакових подій у межах Саміту:
Захід цифрового освітнього альянсу Digital Transformation Collaborative, що організовують UNESCO, GPE, UNICEF та ITU. Альянс представив комплексну рамку цифрової освітньої екосистеми. У основі рамки, зокрема, український досвід цифровізації освіти — у межах співпраці UNESCO, UNICEF та МОН над спільною програмою GPE. Тепер ця рамка стане інструментом підтримки урядів у розробленні цілісного бачення та стратегії використання технологій для досягнення цілей системи освіти.
МОН стало співорганізатором заходу «Формування майбутнього освіти зараз», мета якого визначити, як цифрові трансформації, ШІ та інші інновації в освіті можуть запобігти глобальним освітнім втратам, забезпечити рівний доступ до освіти для кожної дитини. У цих питаннях Україна має експертизу, яку цінують на міжнародному рівні. Нашим досвідом у збереженні системи освіти в надзвичайних умовах та паралельним її розвитком ділився Євген Кудрявець, перший заступник міністра освіти і науки України. Також ініціаторами та ключовими учасниками заходу стали представники урядів Фінляндії, Замбії, Італії і Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Євген Кудрявець поділився планами створення в Україні Центру досконалості освітніх інновацій, метою якого стало б подолання освітніх втрат за допомогою ШІ та технологій, підвищення якості та інклюзивності освіти.
Саміт майбутнього — лише перший захід за участю МОН, що відбувається на полях Генасамблеї ООН. Далі — більше.
Україна є частиною розбудови глобальних рішень на міжнародному рівні для підтримки доступу до освіти та її якості. Тож продовжуємо посилювати роль України у світі та ділитися експертизою.
Джерело: Facebook