В умовах повномасштабної війни представники російських спецслужб активізували діяльність із залучення українських дітей та підлітків до протиправної діяльності через цифрове середовище. Telegram, TikTok, Discord та інші платформи стали основними каналами вербування неповнолітніх для диверсійної роботи, збору розвідувальних даних та поширення дезінформації. З метою консолідації зусиль зацікавлених сторін для ефективного запобігання проявам булінгу, вербування та тероризму серед дітей і підлітків 16 квітня 2025 року відбулась міжвідомча онлайн нарада, організована управлінням Державної служби якості освіти у Волинській області.
Учасники наради обговорили питання:
створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти: виклики і реалії сьогодення;
запобігання злочинності серед неповнолітніх: втягнення дітей і підлітків у протиправну діяльність;
небезпека вербування дітей і підлітків під час повномасштабного вторгнення та шляхи запобігання;
безпечна поведінка в Інтернеті: залучення дітей до диверсійної діяльності через соціальні мережі. Проєкт «Брама».
Проєкт «Брама» створений волонтерами за підтримки Департаменту кіберполіції НПУ. Мета проєкту – покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризацію безпечного поводження в мережі Інтернет.
За підсумками наради напрацьовано механізми взаємодії та координації дій з метою профілактики і реагування на випадки булінгу, вербування дітей і підлітків. Керівникам закладів освіти надано узагальнені рекомендації щодо профілактики та реагування на ці негативні явища в учнівських колективах та проведення роз’яснювальної роботи з педагогами та батьками. Профілактика протиправних дій неповнолітніх є комплексним завданням, виконання якого можливе за ефективної взаємодії усіх учасників освітнього процесу, вироблення конкретної превентивної стратегії з метою запобігання втягнення дітей і підлітків до протиправної діяльності.
У засіданні взяли участь голови територіальних громад, керівники (заступники керівників) закладів загальної середньої освіти, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти, представники сектору ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУ НП у Волинській області, відділу протидії кіберзлочинам у Волинській області Департаменту кіберполіції НПУ, управління Служби безпеки України у Волинській області, управління Національної соціальної сервісної служби України у Волинській області, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області.



Джерело: Facebook