У Луцьку завершився другий етап навчання освітян-фасилітаторів за програмою «Цілющий ліс: зрощуємо життєстійкість та почуття безпеки». Захід об’єднав 72 учасників із Луцька, Луцької громади та інших громад Волині.
Учасники програми:
Педагоги, психологи та вихователі, які протягом трьох етапів тренінгу опрацювали 11 навчальних модулів. Навчання проводили досвідчені тренери: Лідія Курило, Ірина Дяченко, Валентина Гоменко та Ірина Щурук.
Ключові теми тренінгу
– Розвиток стійкості та механізми подолання стресу.
– Модель взаємодії «Трикутник зцілення»: дитина, фасилітатор, природа.
– Практичні техніки роботи з дошкільниками, включаючи програму «Безпечне місце».
– Використання ресурсоорієнтованої моделі стресодолання BASIC Ph.
Методика «Цілющий ліс» базується на ресурсному та екологічному підході, що дозволяє відновити базову довіру дитини до світу, трансформуючи переживання через інтеграцію природного середовища й мистецьких технік.
Результат роботи
Навчанням охоплено 4 групи учасників, які здобули знання з 11 навчальних модулів. Учасники зазначили, що тренінг допоміг їм отримати не лише нові професійні навички, але й стати частиною спільноти, що готова впроваджувати методику у своїх громадах.
У підсумковому тренінговому занятті взяли участь: виконавчий директор ВБО «Український фонд «Благополуччя дітей» Тетяна Басюк, начальник управління освіти і науки Волинської ОДА Наталія Матвіюк та координатор проєктів УФ «Благополуччя дітей» у Волинській області Валерій Петрович.
Дякуємо всім учасникам, тренерам та організаторам за активність, підтримку й внесок у розвиток психологічної підтримки дітей. Нехай здобуті знання стануть цінним ресурсом для нашої громади та надійним інструментом для створення безпечного середовища для дітей!
Джерело: Facebook